VÝSKYT SEDMÉ NEMOCI

Milí rodiče,

upozorňujeme na výskyt sedmé nemoci.

Sedmá nemoc a její příznaky:

Jedná se o vysoce infekční virové onemocnění!

Nemoc ruka noha ústa se zprvu projevuje jako obyčejná chřipka. Pokud se touto nemocí nakazí i Vaše dítě, mohou ho začít trápit příznaky podobné při chřipce. Bude mít zvýšenou teplotu nebo dokonce horečku, může ho začít bolet v krku a přidat se může i bolest břicha (podobná bolesti při průjmu). Kromě toho si děti mohou stěžovat na bolest kloubů, svalů a potrápit je může i zvracení.

Sedmá nemoc s sebou nese příznaky, které se však projevují velice individuálně, zatímco jeden nemocný může cítit všechny příznaky, jiného zase potrápí třeba jen dva symptomy z výše vyjmenovaných možností. Poté již dojde k výsevu samotné vyrážky. Ta se nejprve objevuje na dlaních, chodidlech a po stranách prstů. Poté se zpravidla objevují afty a puchýřky v ústní dutině a kolem pusy.

Pokud dítě onemocní, mělo by zůstat doma 7 – 10 DNÍ!